Anglie

Nejlevnější letenky
Anglie

Vyzkoušejte náš systém online rezervace letenek. Porovnáme za Vás nabídky od více než osmi set leteckých společností. Máte tak jistotu, že budete letět nejvýhodněji.

Proč navštívit Anglii

Anglie je jednou ze čtyř zemí Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Je z nich největší a nejlidnatější, mnoho lidí označuje chybně pojmem Anglie celé Spojené království, které však zahrnuje ještě Skotsko, Wales a Severní Irsko. Jen v Anglii žije přes 50 milionů obyvatel z celkových 60 milionů. Kromě několika velkých měst, především Londýna, nenabízí tato země turistům mnoho k vidění. Zatímco Skotsko a Irsko jsou oblíbené nejen kvůli svým metropolím a historickým památkám, ale také kvůli překrásné a drsné přírodě, anglická krajina je považována za nudnou. Většina turistů se tudíž drží „za hradbami“ Londýna, kde je toho k vidění spousta.


Londýn nabízí úchvatné historické památky, nádhernou atmosféru a čilý ruch. Nejvíce atrakcí vás čeká v historickém centru Londýna, tzv. City. Zde můžete vidět slavné hodiny Big Ben, Trafalgarské náměstí s památníkem admirála Nelsona, tento obrovský sloup i se sochou na jeho vrcholku měří 61 metrů. Londýnský hrad Tower a přilehlý most Tower brigde jsou dalšími oblíbenými cíly turistů. Pokud vás příliš nezajímá historie a chcete zažít především současný Londýn, vypravte se do úžasné čtvrti Covent Garden a do West Endu, který je plný obchodů, divadel, kin a atrakcí. Začněte na Picadilly Cirkus, navštivte Soho a projděte se po Oxford Street. Odpočinout si můžete v některém z mnoha londýnských parků, nejznámější je Hyde Park v centru města.


Až budete mít pocit, že Londýn jste probádali dostatečně, můžete se vypravit dál. Vezměte to přes ohromný Windsorský hrad a zamiřte na Salisburskou pláň v jižní Anglii, kde se nachází jedna z nejvýznamnějších památek – a zcela jistě nejstarší – v celé Británii, tajemstvím a legendami opředený kamenný komplex Stonehenge.


Zastavit byste se v Anglii měli také v úchvatném univerzitním městě Oxford a nádhernou přírodu si můžete dopřát v Lake District na severu země, toto místo s mnoha jezery patří jednoznačně k nejoblíbenějším přírodním atrakcím Anglie.